Villa Helena

Viktiga bekvämligheter

  • Wi-Fi

  • Privat strand

  • Luftkonditionering

  • Husdjur ej tillåtna

Läge

    När du bor i Villa Helena Pärnu kan du enkelt nå Lydia Koidula Memorial Museum, som ligger ungefär 25 minuters promenad bort. Villan erbjuder bastu för gästernas avkoppling.

    Det tar 20 minuter att gå till Pärnus centrum och Pärnu rannaniidu matkarada ligger mindre än 700 meter bort. Denna villa ligger också 1 km från Endla teater och ungefär 17 minuter till fots från Pärnu Rannapark. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget inte långt från Pärnu Port Artur Shopping Center.

    I Villa Helena kan gästerna njuta av utsikten över trädgården.

    Den här villan har ett komplett kök samt matplats och utomhusmatplats för självhushållning. Restaurangen Romantic Bar, som serverar ett brett utbud av måltider, ligger cirka 7 minuters promenad bort. Den närmaste busshållplatsen är Turg, belägen 800 meter från boendet. Gästerna kan koppla av på en terrass med utsikt över trädgården.

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 22:00
    Utcheckning: från 06:00 till 11:00

    Rumsalternativ på Villa Helena Pärnu

    I Villa Helena kan gästerna njuta av utsikten över trädgården.

    Incheckning
    Utcheckning
    Gäster
    2 gäster

    Vuxna:

    2

    Barn:

    0
    Villa Helena Pärnu Korridorer bild Villa Helena Pärnu Rum bild Villa Helena Pärnu Exteriör bild Villa Helena Pärnu Rum bild Villa Helena Pärnu Toaletter bild Villa Helena Pärnu Sängar bild
    Trädgårdsutsikt
    Villa med 3 sovrum

    Antal gäster: 8 gäster

    Mer +

    Villa Helena Pärnus läge

    Sevärdheter
    Utmärkta restauranger
    Transport

    Gästrecensioner av Villa Helena Pärnu

    Här kan du hitta verifierade recensioner som våra användare publicerade på denna webbplats

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.

    Recension har inte skickats.

    Försök igen.

    Vanliga frågor

    • Vilka är de berömda landmärkena i närheten av Villa Helena?
      Du kan enkelt ta dig till Pärnu rannaniidu matkarada, som ligger 700 meter från Villa Helena eller utforska andra sevärdheter i närheten, till exempel Parnu Apostolic Eastern Orthodox Church, som ligger ungefär 5 minuter bort till fots.
    • Vilka berömda landmärken kan vi besöka under vistelsen på Villa Helena?
      Gästerna som bor på Villa Helena kan utforska Pärnu Rannapark (1 km), Lydia Koidula Memorial Museum (2 km) och Endla teater (1,1 km).
    Tack för att du prenumererar
    Valuta
    • USD Amerikansk dollar
    • EUR Euro
    • GBP Brittiskt pund
    • AUD Australisk dollar
    • CAD Kanadensisk dollar
    • BRL Brasilianska Real
    • CNY Kinesiska Yuan
    • CZK Tjeckisk krona
    • DKK Dansk krona
    • HKD Hongkongdollar
    • ILS Israelisk ny Shekel
    • JPY Japanska Yen
    • MYR Malaysisk ringgit
    • NZD Nyzeeländsk dollar
    • NOK Norsk krona
    • PLN Polska Złoty
    • RON Rumänsk leu
    • RUB Rysk rubel
    • SAR Saudiarabisk rial
    • SGD Singaporiansk dollar
    • ZAR Sydafrikanska Rand
    • KRW Sydkoreansk won
    • SEK Svensk krona
    • CHF Schweizisk franc
    • TRY Turkisk lira
    • UAH Ukrainska Hryvnia
    • ARS Argentina, Peso
    • THB Thailändska baht
    Välj språk
    Kolla bästa tillgängliga priser
    Ange dina datum för att se priser
    Incheckning
    Utcheckning
    Gäster
    2 gäster

    Vuxna:

    2

    Barn:

    0
    Villa Helena Pärnu